در نوروز و زمانی که بسیاری از مسئولان و کارمندان دولتی در تعطیلات به سر می‌بردند و در زمانی که کشور درگیر بلایای طبیعی بود، گرانی‌ها بار دیگر روند صعودی به خود گرفت، به گونه ای که قیمت پیاز از ۱۳ هزار تومان هم فرا‌تر رفت و قیمت گوشت به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسید.

به گزارش «تابناک»؛ این وضعیت باعث اعتراض نمایندگان مجلس شده است، به گونه ای که برخی از آن‌ها با عصبانیت از دولت خواستار برکناری کامل کابینه شده و برخی نیز تهدید کرده اند در صورت ادامه این روند، باید در انتظار برخورد شدید از سوی مجلسیان باشند.

حسن نوروزی در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: اوضاع اقتصادی در کشور، روز‌های بسیار سختی را می‌گذراند؛ پیاز به کیلویی ۱۳ هزار تومان، گوشت در روستا‌ها حدود ۸۰ هزار تومان و در شهر‌ها نیز به ۱۲۰ هزار تومان رسیده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: متأسفانه گرانی‌ها وجود دارد و به نظر می‌رسد مانند موضوع دلار ساختگی و مجازی است؛ به این معنا که دولت کم کاری‌های زیادی دارد، وزارت جهاد به وظیفه خود عمل نمی‌کند و صادرات محصولات کشاورزی باعث آشفتگی بازار شده است.

این نماینده مجلس گفت: در گاوداری‌ها کشتار به حد اعلای خود رسیده است، گله گله گوسفندان، زنده قاچاق و یا از مبادی رسمی صادر می‌شوند. وزارت صنعت و معدن باید در مجلس توضیح دهد، این وزارت خانه نیاز به احیای دوباره دارد و می‌تواند به وسیله اداره بازرگانی، تعزیرات حکومتی و اصناف بازار را کنترل کنند.

بازار‌های ایران به دست دلالان افتاده و این‌ها هر طور بخواهند اقتصاد را کنترل می‌کنند. دولت سالانه بالغ بر ۱۵۰ هزار میلارد تومان، معال ۱۴ میلارد دلار برای واردات کالا‌های اساسی در اختیار دارد، اما معلوم نیست این پول‌ها کجا می‌رود و چگونه هزینه می‌شود!

این نماینده مجلس همچنین یادآور شد: دولت نیاز به بازسازی دارد، روحانی باید دولت را برکنار و وزرای جدید معرفی کند. دولتی که میانگین سنی آن بین ۴۰ تا ۴۵ سال باشد، باید مانند دوره دوم خاتمی عمل کند و دست از سیاسی کاری بردارد و نیرو‌های حزبی را کنار بگذارد.

باید از نیرو‌های پر توان که در درون جامعه هستند، استفاده شود. افراد بسیاری داریم که در عین جوانی پرتلاش، عالم و کاردان هستند که می‌شود با آن‌ها از این اوضاع عبور کرد. به نظر من در رأی همه امور باید ابتدا وزیر نفت و وزیر جهاد برکنار شوند.

این نماینده مجلس در ادامه اظهار داشت: مجلس تا حدی اختیار دارد تا نظارت خود را انجام دهد. ما وزیر راه، وزیر کار، و چند وزیر دیگر را استیضاح کردیم و پیام خود را به رئیس جمهور داده ایم، اما رئیس جمهور ارتباط خود با نماینده‌ها را قطع کرده است. وزرا نباید تنها به دنبال نمایندگان لیست امید باشند، همه نماینده هستند. متأسفانه دولت خود را در سال دوم حزبی کرده و در محصور لیست امید است و این مشکلات را برای خود ایجاد کرده است. ما هیچ وقت نمی‌خواستیم یک روحانی و هم لباس ما در کار خود شکست بخورد؛ اما متأسفانه روحانی با دست خود، خود را شکست داده است.

 

منبع : بوستان خبر |یک نماینده اصولگرا در گفت وگو با «تابناک»؛روحانی باید مانند دوره دوم دولت اصلاحات عمل کند
برچسب ها : دولت ,مجلس ,هزار ,نماینده ,وزیر ,کرده ,هزار تومان ,نماینده مجلس ,لیست امید ,رئیس جمهور ,باید مانند